Jaką pilarkę najlepiej kupić do domu?

Wśród producentów pilarek istnieją pewne kryteria, według których dzielą swoje urządzenia. Jednym z takich kryteriów jest przeznaczenie pilarki. Każdy, kto z nich korzysta wie, że nie każda z nich nadaje się do wszystkich rodzajów pracy. Jedne są lepsze do zajęć typowo ogrodniczych, amatorskich, inne zaś wykorzystują profesjonaliści na budowie. Zdecyduj więc, którą pilarkę powinieneś wybrać, jeśli potrzebujesz sprzętu do typowo domowych zajęć.

moc-pilarekNawet jeśli chcesz obsługiwać pilarkę wyłącznie w warunkach domowych, dobrze jest zrobić choćby podstawowy kurs przygotowujący do pracy (sprawdź). Do typowych prac ogrodowych świetnie nadają się pilarki elektryczne. Są ciche i wygodne w użyciu. Nie emitują spalin, nie przeszkadzają więc w życiu rodzinnym – jak wiadomo spaliny mogą przeszkadzać dzieciom, u niektórych nawet powodować duszności. Ciężar pilarki elektrycznej waha się od 4 do 6 kilogramów, moc od 1,7 do 2,5 kW.

Można również wybrać pilarkę spalinową. Ważne jest jednak, aby podczas zakupu dowiedzieć się, czy dane urządzenie nadaje się do prac ogrodowych – jak wiadomo inne parametry (również ceny) będą miały pilarki dla leśnictwa, jeszcze inne przeznaczone do sytuacji ratunkowych. Ważne jest, aby nie kupić takiej, która docelowo skierowana jest do specjalistów z danej dziedziny.